ŽMÕGŠALA 2014 [2014-02-25]

Kaip vyko tai ir įvyko! Sunku rašyti apie savo renginį objektyviai, todėl apsiribokime tik faktais. Suskaičiuota apie 230 žmonių, kurių 200 pateko įsigyję bilietą. Alaus rūšių pavadinimai – straipsnio apačioje, kaip ir palyginamoji lentelė, kokiu alumi buvo domėtasi labiausiai. Ypač didelis susidomėjimas buvo naminių aludarių produkcija, todėl jis ir baigėsi pirmas (na ir kiekiai nedideli gi buvo).

Dabar kelios pastabos. Aplink visi tik ir dūzgė, neva šis festivalis nukopijuotas nuo latvių. Pranešame, kad NE! Pirmą kartą tokiame festivalyje prieš gerus 6 metus teko dalyvauti Mančesteryje, vėliau keturis kartus – pas lenkus Žyviece. Ir labiausiai visa sistema yra pasiskolinta iš lenkų. Malonu, kad latviai mus metais aplenkė, buvau abiejuose jų festivaliuose, ir būtent latvių padarytos klaidos mums leido mūsų festivalį padaryti be organizacinių priekaištų.

Kelios padėkos. Dėkojame Šiaulių įmonei „Giftika“ už operatyviai ir kokybiškai padarytas degustacines taureles (jų beje buvo padaryta su atsarga ir yra nemažai likę, kam reikia į kolekciją – rašykite). Dėkojame IKEA, kuri kaip tyčia sausio mėnesį mūsų iš seniau nužiūrėtoms stiklinėms padarė ženklų išpardavimą :D

Dėkojame spaustuvei „Sirta“ už kaip visada kokybišką ir operatyvią spaudą. Nedėkojame vienai marškinėlių įmonei, pati žino dėl ko. Dėkui „BeerGeek“ linksmąjai trijulei ir jų kolegoms (fotografui ir tam keistam žudiko su peteliške veidu jaunuoliui). Linui ir Gediminui ačiū už naminį jų bravorų alų. Ačiū „Juozas Art“ už nuostabias patalpas.

Ir svarbiausia! Asmeniškai noriu padėkoti kiekvieną iš brolijos narių kurie prisidėjo prie šventės. Zamui ir Skūrai už bandymą pavaizduoti apsaugininkus ir garsistą, Samuolių šeimai už pagalbą prie kasos, žmonelei Jolantai už kasos priežiūrą (pirmasis brolijos renginys, kur nepradingo nei vienas litas – viskas buvo idealiai suskaiščiuota ir užrašyta), Povilui su Jone už naminių ir lenkiškų alučių priežiūrą, Aliui už kompaniją ir pagalbą, Latonui su Audrium už dainas ir visiems kitiems!

Savaime suprantama dėkojame visiems keturiems alaus atstovams – „Alaus kultūrai“, „Gero alaus parduotuvei“, „Samson alui“ ir Dunduliui. Už maistą dėkojame Skirmantui ir jo barui „Wingo” (kuris kaip bebūtų gailą veikia paskutinę savaitę, bent Šv.Stepono gatvėje). „Kovarnio“ vyrams už dainas!

Kas blogesnio? Paskutinę dieną supasavo ir atsisakė sudalyvauti „Beer Barrel“ publika – įmonė besiskelbianti importinio alaus lyderiu, turinti , kuriose dirba apie 20 žmonių, nesugebėjo surasti nei vieno entuziasto pristatyti savo alų. Na paliekam „prekeivių“ įvaizdį jiems, jei tik pardavimai galvoje, o ne alaus kultūros skatinimas ir pažinimas...

Dar kelias dienas prieš parašė „Bravoro Apynys“ vadas Robertas ir atsiprašė, kad negalės sudalyvauti dėl ligos. Gydykis savo česnakiniu alumi – turėtų visus gripus išvaryti. O alų dar spėsim paragauti.

Visi kiti dalyviai atvyko ir pateikė mums tokį alaus buketą:

GERO ALAUS PARDUOTUVĖ
Petrus Oud Bruin
Petrus Aged Pale
Big Ben
13 GUNS
Triple C
Nežinomas Krantas
Bėganti Kopa
Ungurio kojos
Libertine Black IPA
Punk IPA
Hardcore IPA
5 am Saint
Schenkerla Rauchbier Marzen
Schlenkerla Rauchbier Weizen
Raid Beer
Liberty Ale
Chimay Dorre
Chimay Premiere
Mexas Ranger
Texas Ranger
Zest Please!
Santa's Little Helper
Wild Winter Ale
I Hardcore You
Big Wors Barley Wine
Monks Brew Burbon
Mikkeller 20
Mikkeller Sarbo
Vesterbro wit
SGT Pepper
1000IBU
weizenbock
Ricemarket
El cellar del roca
Stalin Organ
Hoppy love in
Grass Roots
Arh Hvad
Till Fra
American Style
Win Bic
Shepherd Ipa
Shepherd Double Stout
Paulaner
Paulaner Salvator
La Trappe Blond
La Trappe Dubbel

LENKIŠKAS ALUS (ALAUS BROLIJA)
JABLONOWO - Blond
VYSOKY CHLUMEC - Demon
JABLONOWO - Super Mocne
OLIMP - Prometeus
KORMORAN - Gruit Kopernikowski
JABLONOWO - Piwo na miodze gryczanym
KORMORAN - Sliwka w piwie
KOMES - Porter Baltycki
AMBER - Imperial Porter Chili
ALE BROWAR - India Pale Ale

NAMINIAI ALUDARIAI
Gediminas Navickas - Žirmūnų Kartusis
Linas Zakarevičius - Sakiškės Rūke
Povilas Žukauskas - El Chupacabra
Povilas Žukauskas - Pasakiškasis moliūgas
Povilas Žukauskas - Beieškant ežiuko
Povilas Žukauskas - Briedis
Povilas Žukauskas - Šiaurės elnias

BBG BALTIC
Samson Dark
Samson Light
1795 Dark
1795 Light
Praga Dark
Praga Light
Lambrini Ciders

ALAUS KULTŪRA
Dubbel
Jacobs Whisky Øl
Jacobs Mørk hvede
Jacobs Chili Øl
House Ale
Pater
Borgmesteren (Doublebock)
Kwak
Skull splitter
Winter Solstice
Gouden Carolus Classic
Choko Stout
Tæppefald
Ale No 16
Gulden Draak
Trappistes 10

DUNDULIS
Kovarnių
Dubults
Kiečių
Humulu Ipa
Wakatu
Patriotų
Morzenas

Tiesa buvo ir daugiau alaus (matosi nuotraukose), bet čia tai ką spėjome surašyti.
Daugiau nuotraukų rasite čia:
https://www.facebook.com/events/411210252317740/

Informacijos šaltinis: Vidmantas Laurinavičius

Atgal

Skaitytojų:  1254


Žmogšala III
2016-02-27

Festivalio tikslas - supažindinti alaus vartotojus su kuo įvairesniu ir įdomesniu alumi mūsų rinkoje. Dažnai mes bijome ar neišgalime nusipirkti viso butelio, ypač importinio alaus. Todėl šiame festivalyje veikia "samplerių" tvarka - prie įėjimo gavęs 100 ml taurelę, ją galėsi prisipilti (už tam tik... Plačiau