Liaudies balsas

Rugiapjūtei prasidėjus, arba nacionalinės gnomų galabijimo ypatybės  [17]

Prasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui, o ši vasara kaip žinia aludariams gana pelninga, reiktų apžvelgti ir kelias alaus naujienas, kaip ir kasmet prišnerkšti visas pakrantes ar pamiškes „bambaliais“, susimušti įrodant savo tiesą, kuris alus yra geresnis, arba šiaip tyliai ramiai pasivaišinus alumi pasėdėti gryname ore ir stebėti debesėlius... O alaus naujienos kaip sakoma, kaip ir čia...


Vidurvasaris, arba štai kur tas šuo užsikasė  [6]

Kadangi ilgas savaitgalis, per jį ir parašysiu ilgą straipsnį. Šiaip man ilgi savaitgaliai asocijuojasi su žmonių maišalyne namuose, visi kažkur eina, kažką daro, o paprastom dienom visi išvažiuoja į darbą, tylu, ramu. Pasiliekam dviese su sūnumi (tėvystės atostogose esu), pripilu jam baseiną, pats išsitraukiu „Švyturio“ šezlongą ir kiurksau visą dieną po medžiais, telefonu reikalus tvarkydamas. Kas nors paskambina, klausia „dirbi?“, sakau kad visas suprakaitavęs (juk beveik +30 pagal Celsijų). Na bet pereikime prie alaus reikalų.


Apie tai, kaip „Utenos“ alus išlaisvino Jonines...  [2]

Jei ir suintrigavo pavadinimas, deja apie „Utenos“ alų čia bus nedaug, kaip ir apie Jonines. Nežinau, kaip Jūs ar džiaugiatės padidėjusiu išeiginių dienų kiekiu? Parašykit į komentarus. Pirma tema – kada, kaip visam civilizuotam EU, pas mus bus superkami PET buteliai? Užkniso apšnerkštos pakelės, juolab šalia namų eina kelias link vietinio ežeriuko... Jau nekalbant kas darosi ten... Kažkaip stiklinio butelio nei vieno nemačiau (na išskyrus degtinės ar rašalo). Bet prie alaus rinkos naujienų.


Priešvasariniai pamąstymai prie bokalo  [5]

Štai netikėtai prislinko ir vasara. Nors man asmeniškai pavasarį buvo tiek daug įvykių, kad man vasara jau atrodo įpusėjus. Gal ir gerai sutaupiau kelis mėnesius gyvenimo :) Bet apie alų. Šiandien perskaičiau Lietuvos Radijo paruoštą reportažą apie tai kad mūsų publika geria ne alų o etiketes. Viskas nupilta nuo mano interviu duoto šiam radijui dar rudenį. Sureagavo prieš sezoną. Kitas straipsnis – emigracija didėja, alaus suvartojimas nekrenta. Reiktų gal perskaičiuoti litrus žmogui pagal faktiškai gyvenančius Lietuvoje, žiū ir vokiečius aplenktume... Užsidarė keturios alaus daryklos, beliko pas mus jų tik 84. Blogai. Tiesa turiu pagrįstų gandų...


Lietuviai nebenori valgyt ir gert?  [10]

Savaitgalį pirmą kartą vyko 1-oji tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda "BAF 2006". Na kokie gi atsiliepimai. Visų pirma eidami link parodos labai suabejojome, ar iš vis kas vyksta. Pamačius apsauginį ties kasomis supratome kad vis dėlto kažkas vyksta. Žmonių, tą prasme lankytojų buvo mažiau nei parodos dalyvių. Bet pasak visų dalyvių šeštadienį lankytojų buvo daugiausia. Žinant kaip vyksta kitos parodos, siunčiu gilias užuojautas visiems dalyviams. Bet kadangi esame alaus tinklapis, šnekėsime ne apie mėsas ar duoną (nors skanių variantų buvo), o apžvelgsime aludarius šioje parodoje. Visus keturis :)


Gėjų pupuliai, ne pupuliai ir šiaip abstinentai ruošiasi keisti alkoholio įstatymą  [12]

Alkoholio įstatyme numatomi pakitimai, juos pasiūlė seimo nariai Petras Gražulis (tas pats kuris išrinktas „gėjų pupuliu“) ir Raimundas Palaitis (kuris nebuvo išrinktas „gėjų pupuliu“). Taigi siūloma sugrąžinti apribojimą laike prekiaujant alkoholiu, uždrausti akcijas ir dovanas prie alaus, bei reikalauti kaimynų sutikimo prekiauti alkoholiu. Paskaitykime kas siūloma, ir pakomentuokime. Visus kviečiu aktyviai išreikšti savo nuomonę komentaruose.


Velykiniai pokalbiai prie alaus bokalo  [13]

Velykos ant nosies, sėdžiu su bokalu „Gubernijos“ alaus rankose, alus viduje irgi „Gubernijos“, ir nutariau į vieną žinutę sumesti viską kas neverta atskirų žinučių, nes užima viso labo vieną sakinį, bet nepasidalinti informacija negaliu. Užsidegu kvapnią žvakutę ir obuolių skonio smilkalą šalia monitoriaus, gurkšnis alaus ir pirmyn! “Vilkmergės iš statinės” stiklo buteliuose jau gamina ne tik Lenkijoje, o ir “Kauno aluje”. Paradoksas, bet faktas. Visgi krašto tradicijos – lenkai ne lietuviai. “Bravarija” maža to, kad tampo nervus kolekcionieriams (neįmanoma nuplėšti etiketės), tai dar jas ir kreivai klijuoja. Šiaip ne taip lentynoje radau po vieną kiekvienos rūšies butelį su daugmaž tiesiau priklijuotomis etiketėmis. Nieko nepadarysi – rankų darbas. O jis vertinamas visur. Užsilenkė kauniškių “Unija” – sakiau nereikia viduryje daryklos tualetų laikyti. Sklinda gandai, kad šalia „Memelio“ gretimame atrestauruotame pastate irgi bus alaus bravoriukas. Vilniaus „Belmonto“ pramogų kaimelyje pastebėti „tankai“ alui, bei kita alaus gamybos įranga – turėsime dar vieną vietą alaus mėgėjams. Asmeniškai man – arčiausiai namų.


Gyvenimas ir alus Pakruojyje  [4]

Nors laikoma, kad alaus sostine Lietuvoje yra Biržai, visgi daugiau aludarių ir platesnį tikro kaimiško alaus pasirinkimą galima rasti Pakruojyje, kur praėjusią savaitę ir buvo užsukęs mūsų ekipažas. Kadangi per turimą pusdienį sunku aplankyti visus miesto aludarius, šį kartą užsukome pas 5 iš jų ir štai ką ten pamatėme, paragavome...


Kodėl „Lietuviškas alus“ tėra tik “Lithuanian beer”…  [13]

Vieną kartą besilankydamas prekybos centre buvau užklaustas svečio iš Latvijos – „o kur lietuviškas alus“. Ir tikrai apžvelgiau lentynas ir akyse raibavo praktiškai tik angliški užrašai: „Ekstra“, „Horn“, „Red“, „Black“... Alus laikomas vienu iš didžiausių mūsų tautos pasididžiavimu, bet kodėl gi alaus nepavadinti alumi, o ne kažkokiu „beer“... Juolab neseniai šventėme ir vasario 16-ąją bei kovo 11-ąją... Lietuvoje nebegaminamas kažkada populiarus alus „Lietuviškas“ ar tarp studentų ypač išpopuliarėjęs „Senieji Trakai“. Šiuo metu „patriotišku“ alumi būtų pavadinti nebent „Blindos“, iš smulkiųjų aludarių produkcijos – „Tėviškės“, „Krašto“ ar „Aukštaitijos“, „Žemaičių“. Lietuvoje gi alus kažkodėl dažniausiai įvardijamas angliškai. Tokio anglicizmo lyderiai – „Ragutis“ (atsiprašau „Horn“), „Gubernija“, „Kalnapilis“, kiti didieji aludariai. Savo alų angliškai vadinti pradėjo netgi tokios tradicinės lietuviško alaus daryklos kaip „Rinkuškiai“ („Port light“) ar „Biržų alus“ („Premium beer“). Kartais netgi kyla noras padovanoti aludariams lietuvių kalbos žodyną.


Ar išliks istorinis "Szopen" arba "Vilniaus Tauro" bravoras?  [9]

Praėjusią savaitę pasklido gandai apie Vilniaus alaus daryklos „Tauras“ uždarymą. Bet kaip pasakytų O.Benderis – „gandai apie mano mirtį šiek tiek perdėti“. Nors tikrai yra ir pavojaus signalų. Visų pirma sambrūzdis kilo dėl KEG pilstymo linijos stabdymo ir gamybos iškėlimo į „Kalnapilį“. Nutarėme paklausti apie tai „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinį direktorių Valdą Tekorių. Atsakymas buvo trumpas – „Žiemą „Tauro“ alų KEG’uose pilsime Panevėžyje“. Na ką gi, šitą faktą kaip daryklos uždarymo faktą, atmetame. Žinant, kad „Tauro“ alaus stikliniai buteliai jau kurį laiką pilstomi irgi Panevėžyje, belieka žinoti, kad Vilniuje alus šią žiemą pilstomas tik į PET butelius. Tai ir patvirtino p. Tekorius.


 [0-10]  [10-20]  [20-30]  [30-40]  [40-50]  [50-60]  [60-70
 [70-80]  [80-90]  [90-100]  [100-110

 
 Iššūkis alaus pasaulio milžinams – įtikti vartotojų skoniui 2015-11-11 (LT)

 Lietuva – daugiausia pasaulyje gerianti šalis (Mes Nugalėjom!!!) 2012-11-11 (LT)

 „Lidl“ parduotuvių tinklo atėjimo į Lietuvos rinką aludariai nebijo 2015-03-22 (LT)

 What 170-Year-Old Beer Uncovered From a Shipwreck Really Tasted Like 2015-03-05 (EN)

 Ekspertai pribloškė, kiek kainuos alus 2040 metais 2015-03-03 (LT)

 Provincijos barai (7). Keturios Sirutiškio kėdės ir ištvermė 2015-03-03 (LT)

 Provincijos barai (6). Rozalime geria finansų konsultantai 2015-02-22 (LT)

 Provincijos barai (5). Sapnuose – baltas automatas „Kalašnikov“ 2015-02-22 (LT)

 Klausk specialisto: kaip liautis „gydytis“ alkoholiu 2015-02-12 (LT)

 Tomo, Rimvydo ir Artūro „Alaus bibliotekoje“ – daug alaus, bet jokios pornografijos 2015-02-12 (LT)

 Girtas britas Lenkijoje supainiojo tualeto ir autobuso duris ir iškrito ant autostrados 2015-02-10 (LT)

 Provincijos barai (4). Stačiūnų įžymybei paklūsta ir smarkuoliai 2015-02-10 (LT)

 Nenumaldomas žinių troškimas: 5 promilės – ne kliūtis žygiui į biblioteką 2015-02-02 (LT)

 Provincijos barai (3). Pušalote barmenėms už grotų saugiau 2015-02-01 (LT)

 Provincijos barai (2). Kaip Padubysyje karves dalgiu pjauna 2015-02-01 (LT)

 Provincijos barai (1). Vieta, kur svarbu ne alaus kaina, o stiprumas 2015-02-01 (LT)

 Alkoholį vartojantys piliečiai valstybei atneša milžiniškų nuostolių 2015-02-01 (LT)

 „Vilniaus alaus“ parduotuvių lentynose atsiradęs alus „Už Lietuvą, vyrai!“ sulaukė visuomenės dėmesio 2015-01-23 (LT)

 Apyniuose esantis cheminis mikroelementas gerina smegenų veiklą 2014-10-02 (LT)

 Populiariajam HBH - įtarimai sukčiavimu: FNTT atlikto 15 kratų 2014-10-02 (LT)

 Aludaris iš Biržų: „Spirsi į alaus statinę - gausi į akį“ 2014-09-21 (LT)

 „Islamo valstybė“ nusitaikė į alkoholį, jis Bagdade tampa nebeįperkama ir pavojinga pramoga 2014-09-21 ()

 Didesni mokesčiai retai pavirsta pinigų lietumi 2014-01-29 (LT)

 Ar verta kopijuoti alkoholio kainas iš skandinavų? 2014-01-28 (LT)

 N. Mačiulio patarimai alkoholį branginančiai valdžiai 2014-01-28 (LT)

 Didesni mokesčiai sukėlė šypsenas 2014-01-28 (LT)

 Vokiečių aludariai apgaudinėjo pirkėjus 2014-01-13 (LT)

 Lietuvos aludarių gildija ir jos nariai, sudarydami susitarimą negaminti stipraus alaus, pažeidė konkurencijos teisės reikalavimus 2013-12-23 (LT)

 Verslininkai grasina branginti plastiko butelius 2013-12-19 (LT)

 Amerikietis mėgino sumokėti už alų aligatoriumi 2013-12-18 (LT)


Visų naujienų-senienų
archyvas yra čia

Arturo Slipaviciaus Menas
Mūsų rėmėjas