Kolekcionieriai

Alaus mėgėjų nuotykiai Slovakijoje arba pasak Algio Rušio - "kas jiems leido įsivesti eurą"...

Spalio 8-9 dieną Martino mieste, Slovakijoje vyko jau 35 tarptautinis alaus atributikos kolekcionierių susitikimas. Į jį sugužėjo dalyviai iš beveik 16 valstybių. Nuvyko ten ir nemažas būrys lietuvaičių, kurių tarpe ir „Alaus Brolijos“ seniūnas, bei keturi brolijos nariai. Pats miestelis pasirodė gana niūrokas pusiau pramoninis, tarp kalnų, mieste žiūrėti nėra ko, centrinę gatvę galima vadinti didele aikšte, pora paminklų ir visur – sovietinis palikimas „eurozonoje“.


Kolekcionavimo aistra – stipresnė už sunkmetį

Gegužės 22-23 dienomis Ukmergėje vyks antroji tarptautinė alaus atributikos birža, kurią rengia kolekcininkų klubas „Prie bokalo“. Renginyje dalyvaus per 100 kolekcininkų iš dešimties šalių. Alaus atributikos kolekcininkai savaitgalį atras Ukmergę, o miesto gyventojai ir svečiai jei netaps alaus specialistais, tai tikrai daugiau sužinos apie šį populiarų gėrimą. To tikisi ir alaus atributikos kolekcininkai, ir „Vilkmergės“ aludariai, tapę renginio rėmėjais. Ukmergė šiemet tapo vienu Lietuvos miestų, kuris liko be tradicinės miesto šventės. Ilgai planuoto ir daugelio miestiečių laukto renginio buvo atsisakyta dėl sunkmečio Tačiau net ir sunkiu gyvenimo laikotarpiu žmonėms reikia ne tik duonos, bet ir reginių.


I-oji tarptautinė alaus atributikos kolekcininkų klubo „Prie bokalo" birža

Kviečiame dalyvauti I-ojoje tarptautinėje alaus atributikos kolekcininkų klubo „Prie bokalo" biržoje. Birža vyks Palangoje, „HBH Juozo alus" bravore 2008 m. gegužės 9 - 10 dienomis. Apie ketinimus dalyvauti renginyje jau informavo Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos kolekcininkai, didelis būrys bendraminčių Lietuvoje. Parengėme dviejų dienų programą, tiesa, norintys gali atvykti tiesiai į kolekcininkų biržą, kur tradiciškai keisimės sukaupta alaus atributika, bendrausime, varžysimės smagiose rungtyse. Išsamesnės informacijos bei renginio programos ieškokite...


6-oji tarptautinė alaus atributikos kolekcionierių birža - susitikimas  [7]

6-oji tarptautinė alaus atributikos kolekcionierių susitikimas - birža ivyks 2007.09.08 (šeštadienį). Adresas: Ozo g. 25, p.c. "Akropolis" alaus restoranas-darykla "Bravaria" (II-ame aukšte). Renginio laikas 9.00-14.00. Jau dalyvavimą patvirtino kolekcionieriai iš Latvijos, Baltarusijos. Klubo nariams įėjimas nemokamas, ne klubo nariams greičiausiai (tikekimės ne) bus simboliskas mokestis.


Kolekcionieriai. Padermės aprašymas. Etiketininkai.

Ši kolekcionierių padermė yra gausiausia iš visų brewerianos rinkėjų. Juk ir ką rinkti irgi yra, nes visos alaus daryklos turi etikečių savo alui. Netgi tos kurios nepilsto į butelius, etiketėmis markiruoja alaus statines. Etiketė laikoma skirtinga, jei jos dizaine skiriasi bent viena detalė ar užrašas, pvz. pasikeitė alaus daryklos telefono kodas, ar vietoje 2005 galiojimo metų išspausta 2006, ir t.t. Savaime suprantama skirtingos rūšys ir paveiksliukai automatiškai yra naujos etiketės. Kai kurie kolekcionieriai renka net skirtingų atspalvių to paties dizaino etiketes (bet dažniausiai tai būna tik spaustuvės brokas ir rimtesni kolekcionieriai į atspalvius dėmesio nekreipia).


Kolekcionieriai. Padermės aprašymas. Padėkliukai.  [20]

Ši kolekcionierių padermė įeina į pirmąjį trejetuką tarp brewerianos kolekcionierių. Padėkliukus lengva laikyti, jų yra tikrai daug – praktiškai visos alaus daryklos yra išleidusios bent po vieną padėkliuką. Plius barai, plius alaus ar kitos šventės irgi pasidaro savo padėkliukų.


Kolekcionieriai. Padermės aprašymas. Atidarytuvukai.  [8]

Ši kolekcionierių padermė matyt bus viena mažiausių savo kiekiu. Daiktas naudingas kiekvienam alaus mėgėjui, todėl yra mėgėjų juos ir rinkti. Saugoti atidarytuvus gana nesunku – juos galima sukabinti ant sienos įkalus vynukus, netgi įsirėminti ir pasikabinti ant sienos. Pagrindinis jų pliusas – dauguma jų yra nedideli, dažniausiai kišeniniai. Baruose naudojami yra didesni (kad geriau reklama matytus), daug alaus atidarytuvų sukryžminti su kitais atidarytuvais (pvz. konservams ar vynui), peiliukais ir kita reikalinga ar nereikalinga amunicija.


Kolekcionieriai. Padermės aprašymas. Skardininkai.  [7]

Skardinių kolekcionieriams bene sunkiausia savo kolekciją saugoti. Nors skardinės ir gražios ir patrauklios, joms saugoti reikia tikrai daug vietos. Tiesa yra kolekcionierių, kurie nupjovę viršų ir apačią skarda ištiesinama ir kolekcionuojama kaip etiketės segtuvuose. Lietuvoje pirmoji alaus skardinė atsirado dar 90-tųjų pradžioje – tai buvo „Utenos“ alaus 0,33 l talpos skardinė skirta „Lietuvos avialinijoms“, vėliau atsirado 5 litrų talpos skardinė „Stumbro“ alui. Tada atsirado „Utenos“, „Ragučio“, „Kalnapilio“, „Gubernijos“, „Vilkmergės“ ir „Tauro“ skardinės.


Kolekcionieriai. Padermės aprašymas. Kamštukininkai.  [19]

Kamštelių kolekcionieriai pasižymi tuo, kad jų renkama alaus atributika yra nedidelio dydžio, patogi transportuoti, bei gana įvairi ir plati. Lietuvoje kamšteliai dažniausiai ant butelių pakeičiami tik įvedus naują alaus rūšį ar akcijų metu. Tuo pat metu tradicinės alaus rūšys dažnai lieka vienodais kamšteliais. Užsienyje alaus akcijos vyksta retai, todėl tenka laviruoti tarp alaus daryklų ir skirtingų šalių. Dažniausiai kamšteliai renkami pagal regionus, bet yra kolekcionierių renkančių visus kamštelius iš eilės. Taip pat ir metalinius nuo kolos ar mineralinio. Plastikiniai kamšteliai irgi yra renkami tikrų entuziastų.


Visos Lietuvos alaus atributikos kolekcionieriai vienykitės!  [154]

Kadangi Lietuvoje yra tikrai daug alaus atribukos kolekcionierių, yra netgi jų klubas, bet dėja tenka dažnai nusivilti bendra veikla. Kasdien mūsų tinklapis gauna bent po laišką iš kokio kolekcionieriaus, norinčio bendrauti su kitais, todėl šiais metais skelbiame AKCIJĄ - VISOS LIETUVOS ALAUS ATRIBUTIKOS KOLEKCIONIERIAI VIENYKITĖS!!! Šios žinutės viduje, kaip komentarą, palikite savo vardą, pavardę, adresą susirašinėjimui, el.paštą, telefoną, trumpą aprašą ką kolekcionuojate ir ko ieškote savo kolekcijai. Kol oficialus klubas snaudžia, mes savo mažoje internetinėje terpėje, susirinkime ir keiskimės, keiskimės, keiskimės !!! Laukiame kontaktų...


 [0-10]  [10-20

 
 Didesni mokesčiai retai pavirsta pinigų lietumi 2014-01-29 (LT)

 Ar verta kopijuoti alkoholio kainas iš skandinavų? 2014-01-28 (LT)

 N. Mačiulio patarimai alkoholį branginančiai valdžiai 2014-01-28 (LT)

 Didesni mokesčiai sukėlė šypsenas 2014-01-28 (LT)

 Vokiečių aludariai apgaudinėjo pirkėjus 2014-01-13 (LT)

 Lietuvos aludarių gildija ir jos nariai, sudarydami susitarimą negaminti stipraus alaus, pažeidė konkurencijos teisės reikalavimus 2013-12-23 (LT)

 Verslininkai grasina branginti plastiko butelius 2013-12-19 (LT)

 Amerikietis mėgino sumokėti už alų aligatoriumi 2013-12-18 (LT)

 Barmenės prašymas išvesti užsnūdusį klientą į gryną orą baigėsi nužudymu 2013-12-15 (LT)

 Su naktiniais „taškais“ kovojanti Kauno savivaldybė pralaimėjo teisme 2013-12-13 (LT)

 Siūlymas iki 20-ies neparduoti stipraus alkoholio paskatins šešėlinę prekybą? 2013-12-03 (LT video)

 Amsterdamo alkoholikai dirba už alų 2013-11-25 (LT)

 M. Hoggas: mano organizmas bet kokį maistą paverčia alkoholiu 2013-10-05 (LT)

 Lietuviško tamsaus elio paragavo ir Belgijos karalius 2013-10-04 (LT)

 Išsaugoję aludarių reputaciją 2013-10-02 (LT)

 Alaus mėgėjus "Švyturys" pavertė pastumdėliais 2013-10-02 (LT)

 Moterims alus taip pat tinka 2013-10-02 (LT)

 „Pažabotos“ mielės – didžioji aludarių pergalė 2013-10-02 (LT)

 Nuo 2015-ųjų planuojama prašyti užstato už plastikinę ir metalinę tarą 2013-10-02 (LT)

  Užmojai kovoti su alkoholizmu: ką manote apie pardavimo ribojimą ryte ir priverstinį gydymą? 2013-09-30 (LT)

 Alkoholio ir tabako pardavėjams – netikėta dovana 2013-09-23 (LT)

 Spiritizmo seansus klientams pasiūlę Panevėžio aludariai šokiravo Katalikų bažnyčią 2013-09-15 (video)

 Australijoje siautėjo turistų alų išgėręs šernas: gąsdino žmones, kovėsi su karve, šoko į upę 2013-09-14 (LT)

 18-mečiai gali prarasti teisę įsigyti alkoholio 2013-09-14 (LT)

 „Carlsberg“ sprendimas supykdė Latvijos valdžią 2013-09-11 (LT)

 Lietuviški apyniai jau seniai tapo deficitu 2013-09-05 (LT)

 Policija Dzūkijoje vieną po kito likvidavo tris naminės degtinės fabrikėlius 2013-09-05 (LT)

 Baltijos šalių alaus rinka traukiasi, o daryklos priverstos keistis 2013-09-05 (LT)

 Tauragiškis tikina alaus butelyje aptikęs mėsos 2013-02-07 (LT)

 Radviliškio rajone apsivertė vilkikas, vežęs alkoholinius gėrimus 2013-02-04 (LT)


Visų naujienų-senienų
archyvas yra čia

Arturo Slipaviciaus Menas
Mūsų rėmėjas