Geriausio lietuviško butelinio tamsaus alaus rinkimai 2008

Paskutinį vasaros šeštadienį svetingame „Vandens Malūne“ susirinkę www.alutis.lt kolektyvo, „BitėPlius alaus klubo“ ir kolekcionierių klubo „Prie Bokalo“ nariai, nutarė tuo pačiu išrinkti geriausią tamsų alų ant mūsų žemelės. Šį kartą apsiribota tik buteliniu tamsiu alumi, nes pilstomas alus visgi yra šiek tiek kitokios technologijos ir jį vertinsime vėliau.

Visas alus buvo nupirktas „Norfoje“ (išskyrus „Rinkuškių“, nes jo ten nėra ir jį atvežė mums iš vienos Biržų parduotuvės, bei „Gurmanų“, atvežtas iš „Iki“) vieną dieną prieš degustacija, alus laikytas 10-15 laipsnių temperatūroje, tamsoje, ir atidarytas tik tiesiogiai prieš pat išpilstymą į taures.

Degustacija savaime suprantama buvo „akla“, apie pilstomo alaus rūšį žinojo tik mūsų barmenė Žemyna ir jos pagalbininkas, tadien įgavęs „Gyvatės“ slapyvardį. Ir ne veltui. Vietoje paruoštų 8 alaus rūšių jis sugebėjo pateikti mums 9! Pasirodo norėdamas išbandyti mus, vieną rūšį pateikė du kartus. Ir pats išsidūrė – du kart pateiktas „Rinkuškių“ produktas buvo įvertintas atitinkamai antra ir trečia vieta vos kelių balsų skirtumu (vėliau buvo išvestas bendras abiejų ragavimų vidurkis, kuris pateikiamas lentelėje).

O kas tapo numeriu vienas Lietuvoje tarp tamsaus alaus - ogi „Utenos Porteris“, kuris surinko didžiausią taškų skaičių tądien – 21,25 balo! Priminsime, kad pagal mažąją alaus degustavimo lentelę maksimalus balų skaičius yra 25. Ypač aukštai įvertinta puta ir spalva/klampumas.

Antroje vietoje - jau minėtas „Rinkuškių“ „Biržiečių Tamsusis“, kurį seka „Gubernijos“ ir „Kauno alaus“ produkcija. Didesnių gamyklų sąrašą užbaigia, kaip ne keista, bet turbūt populiariausias Lietuvoje „Baltijos“ alus.

„Gurmanų tamsaus“ nesekmė gal ir nelabai nustebino, nes visgi šis alus artimesnis kaimiško alaus segmentui ir ryškiai išsiskyrė savo kartumu (palyginti su gamykliniu alum). „Eurika“ įtraukta į sąrašą irgi nepasiteisino, kadangi tai yra pusšviesis alus, o ne tikrasis tamsus.

Visą alaus pasirinkimą degustacijoje lėmė skurdi lietuviško tamsaus alaus rinka. Sekantį kartą rinksime geriausią pilstomą tamsų alų, kurio mūsų žemelėje irgi nėra perdaug...

Taigi pateikiame galutinius rezultatus. Pirmų vietų laimėtojams bus išduoti sertifikatai ir teisė naudoti medalį „Geriausias tarp alaus mėgėjų“ savo reklamos tikslams. Primename, kad vertinama buvo pagal sutrumpintą pasaulyje naudojamą alaus degustavimo lentelę, vertinant dalyvavo 24-50 metų vyrai ir moterys, Lietuvos piliečiai, susiję su alaus vartojimu ir rinka (kolekcionieriai, alaus turistai, alaus megėjai) išmaišę visą pasaulį degustuodami alų.

Paskelbta 2008-08-30, informacijos šaltinis: Vidmantas Laurinavičius

Atgal

  >> Komentarų skaičius: 0


JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Įrašykite šiuos simbolius:

  Komentaras: Liko raidžių: 1500  
Atgal

Alutis.lt redakcija pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pasirašyti kito asmens vardu, nesusiję su tema, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus. Alutis.lt redakcija bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir jų prašymu suteiks duomenis apie skaitytoją, paskelbusį įstatymus pažeidžiantį komentarą.







 Pagal daugiau nei šimtmetį skaičiuojančius receptus laukinių aviečių ir raudonųjų dobilų alų verda Panevėžio rajono verslininkas Vidmantas Perevičius 2010-09-01 (LT)

 Paradoksas: kodėl „užkietėję“ alkoholikai gyvena ilgiau už abstinentus? 2010-09-01 (LT)

 Japonai sukūrė alų, nuo kurio neauga pilvas 2010-08-31 (LT)

 Valstybės siekiamas rekordas: 48 mln. litų akcizo už stiprų alkoholį nepasiekė biudžeto3 2010-08-29 (LT)

 "Utenos" alaus integracija į www.pazintys.lt 2010-08-28 (LT)

 Tūkstančius alaus kamštelių surinkusio kauniečio kolekciją paveldės sūnus 2010-08-27 (LT)

 Tūkstančius alaus kamštelių surinkusio kauniečio kolekciją paveldės sūnus (nuotraukos) 2010-08-27 (LT)

 „Anykščių vynas“ perima dalį „Vilkmergės alaus“ akcijų 2010-08-25 (LT)

 Parduotuvė ant ratų svaigalus vežė tiesiai į namus 2010-08-25 (LT)

 Britai apleido alų ir pub’us 2010-08-25 (LT)

 Tabako ir alkoholio namuose bus galima laikyti gerokai mažiau 2010-08-24 (LT)

 Britų mokslininkai išsiaiškino, kodėl girtiems vyrams visos moterys tampa gražios 2010-08-22 (LT)

 Modernųjį turizmą išrado blaivybę propagavęs baptistų dvasininkas 2010-08-21 (LT)

 Turkijos kurorte Marmaryje buvo parduodamas alkoholis, skiestas šlapimu 2010-08-20 (LT)

 Šiaulių taryba ryžosi nutraukti neteisėtą naktinę prekybą alkoholiu 2010-08-19 (LT)

 Maskvoje uždrausta prekiauti stipriais svaigiaisiais gėrimais nuo 10 val. vakaro iki 10 val. ryto 2010-08-19 (LT)

 Prasiskolinęs lietuvis Britanijoje mirtinai nusigėrė 2010-08-18 (LT)

 "Rinkuškių" alaus darykla: sėkmė nuteikia gerai 2010-08-16 (LT)

 Šiauliuose norima drausti kavinėse pardavinėti alkoholį naktimis 2009-08-15 (LT)

 Miesto centre - „bambalynė“ 2009-08-10 (LT)

 Veido gaivinimas alumi 2010-08-10 (LT)

 Dėl kaitros brangs ir alus? 2010-08-10 (LT)

 Sausra per šešias savaites padvigubino miežių kainą 2010-08-10 (LT)

 Uždraudė prekiauti – padaugėjo prekeivių 2010-08-09 (LT)

 Panevėžyje atidaryta gyvo alaus krautuvėlė 2010-08-07 (LT)

 EK prašoma ištirti ar konkretus gėrimas naikina pagirias 2010-08-06 (LT)

 Priešais Prezidentūrą Varšuvoje išdygo naujas kryžius iš alaus „Lech“ skardinių 2010-08-06 (LT)

 Rusijos vairuotojams uždrausta vartoti alkoholį 2010-08-06 (LT)

 Vilnius neįleido alkoholio į spaudos kioskus, Kaunas dar dvejoja 2010-07-31 (LT)

 Kenijoje namine degtine nusinuodijo 17 žmonių, 15 apako 2010-07-28 (LT)


Visų naujienų-senienų
archyvas yra čia









Arturo Slipaviciaus Menas
Mūsų rėmėjas